ČASTÉ DOTAZY

Doporučený způsob používání:

  1. V případě akutních stavů ekzému je důležité kůži nejprve zklidnit. Použijte produkty doporučené vaším lékařem. V této fázi produkty REHA nepoužívejte.
  2. Po zklidnění používejte produkty REHA alespoň třikrát denně. 
  3. Pro dosažení optimálního účinku použijte kombinaci krému REHA special 1x denně (pro podporu hojení) a 2x denně mléko REHA lotio (pro promazání kůže). V případě vysušené kůže používejte REHA lotio častěji.
  4. Čas, kdy se buňky biologicky obnovují, bývá kolem 4 týdnů (u obličeje a krku je to cca 14 dní). Proto je nezbytná dlouhodobá aplikace - při kratším používání se viditelné výsledky obvykle nedostaví.
  5. Po odstranění obtíží pokračujte v používání přípravků REHA tak, jak vám vyhovují.

Kolikrát denně a jak dlouho je vhodné produkty aplikovat?

Osobně doporučuji kombinaci krému REHA special 1x denně pro podporu hojení a 2x denně pak mléko REHA lotio pro promazání kůže (v případě vysušené kůže i častěji). Doba používání je minimálně po dobu 8 týdnů. Při kratším používání se viditelné výsledky zpravidla nedostavují.

Jsou známy nějaké vedlejší účinky? 

Nikoli. Produkty jsou patentované, klinicky testované a nemají žádné vedlejší účinky. V prvním týdnu můžete cítit lehké pálení nebo štípání, které je způsobeno odkrytými nervovými zakončeními vaší kůže. Je ale přirozené a brzy ustane. Nebojte se v používání pokračovat. Zhruba v 1% případů může dojít k intoleranci pokožky na některou ze složek 2DERM REHA. V tomto případě přípravky nepoužívejte.

Kde jsou produkty vyráběny a z čeho se skládají?

Produkty REHA jsou vyráběny v České republice. 

Jedná se o mikroemulzní systém, který vytváří náhradní bariéru pokožky a pomáhá regeneraci poškozených buněk. Je účinný díky unikátnímu a patentovanému spojení tří látek: Medilanu (čistý lanolin), částicím mikronizovaného talku a zinku.

Může se krém aplikovat i na obličej, ve vlasech, v okolí očí a na jiná citlivá místa?

Ano, je to možné. U každého člověka ale pokožka reaguje s jinou intenzitou a proto doporučujeme v těchto místech vyzkoušet produkty nejdříve na malých plochách.

Mohou se produkty REHA kombinovat s dalšími produkty, případně kortikosteroidy?

Ano, krém i tělové mléko můžete kombinovat i s dalšími dermatologickými přípravky včetně kortikosteroidů.

Jsou produkty REHA vhodné i pro děti?

Ano, krém i tělové mléko jsou vhodné pro dospělé i děti od 3 let věku.


Pomáhá REHA taky proti lupénce a dalším kožním onemocněním?

Ano, REHA pomáhá léčit: ekzémy, dermatitidy (např. plenková, včetně opruzenin), nadměrnou suchost kůže, psoriázu, akné. Dále odřeniny, popáleniny, poleptání, spálení sluncem a poštípání hmyzem. Podporuje regeneraci kůže po zákrocích korektivní dermatologie (např. laserové zákroky či chemický peeling).

Chrání před nadměrným vysušováním kůže a působí preventivně proti dermatitidám. Působí preventivně a chrání kůži při zvýšené citlivosti, proti UV záření (nenahrazuje však opalovací krémy), infekcím, účinkům mýdel, saponátů a detergentů.