JAK JSEM PO 37 LETECH PORAZIL ATOPICKÝ EKZÉM

Jmenuji se Roman Sokola a atopický ekzém mám od dětství.

Jeho projevy byly pokaždé jiné - svědilo mě celé tělo, měl jsem hluboké praskliny v kůži, lupy. Kůže se mi loupala, jindy pro změnu mokvala a tvořily se na ní strupy. V noci jsem se často rozškrábal do krve a trpěl jsem pak ještě víc.

Nejviditelněji se ekzém projevoval v obličeji, což bylo zejména v pubertě nesnesitelné. Styděl jsem se za svůj vzhled a myslel si, že se ostatním nemohu líbit. Poznamenalo mě to.

Rodiče se mi snažili všemožně pomoci. Často používali masti s obsahem kortikosteroidu. Tenkrát se totiž moc nevědělo, že jeho dlouhodobé používání může organismu uškodit...

Jak jsem dospíval, začal jsem se o ekzém zajímat více. Když jsem zjistil, co to kortikosteroidy jsou, okamžitě a navždy jsem je přestal používat. Přesto jsem o pár let později zjistil, že mám šedý zákal, osteoporózu a osteopenii. Ve 30 jsem měl nemoci, které běžně mají lidé o 50 let starší. Někdy to bylo těžké, ale nevzdal jsem se.

Svůj ekzém jsem bral jako přirozenou součást života, ale stále jsem ho chtěl porazit.

Zkoušel jsem co se dalo - masti, krémy, mléka, pilulky, pobyty u moře, léčitele, bylináře, koupele, nejrůznější terapie... Něco mi krátkodobě pomohlo, něco vůbec a někdy se můj ekzém i zhoršil. To se stalo i v říjnu 2015.

Šel jsem do lékárny a lékárnice se mě zeptala, jestli nechci vyzkoušet nový přípravek - tělové mléko. Váhal jsem - nebylo vůbec levné, ale nakonec jsem si je koupil. Naštěstí hned dvě balení!

Po první aplikaci mě kůže začala hodně pálit a já si říkal, že jsem opět vyhodil peníze. V návodu bylo napsáno, že je pálení přirozené, protože dochází k pronikání účinných látek do hloubky a že za pár dní zmizí. Pálení zmizelo a s ním i první balení. Žádná změna.

Dnes jsem moc rád, že jsem si koupil balení dvě! Začal jsem mléko používat třikrát denně a najednou mi ekzém mizel skoro před očima! Bylo to pro mě neuvěřitelné, něco podobného jsem zažil naposledy při používání kortikosteroidů. Po pár dnech ekzém zmizel úplně a já mléko přestal používat.

Ekzém se najednou začal pomalu vracet. Byl jsem naštvaný a kontaktoval výrobce. Spojil se se mnou majitel firmy a vysvětlil mi, že je to v pořádku. Mléko pomáhá kůži, aby se rychle uzdravila. A protože regenerace kůže trvá 4-8 týdnů, je potřeba jí dodávat léčivé látky. Pokračoval jsem tedy v používání a za dva měsíce byla kůže zdravá.

Dodnes se ekzém znovu neobjevil. Pro jistotu ale stále používám tělové mléko od stejného výrobce.

Zjistil jsem si o masti i tělovém mléku vše, co se dalo. Jde o patentovanou látku, která se skládá z vysoce kvalitního lanolinu z Japonska, zinku z Itálie a talku z Finska. Speciální výrobní proces spojí látky tak, že mají vysoce léčivý účinek - mnohem větší, než každá zvlášť. A mnohem větší, než jsem kdy zažil.

Těmto produktům maximálně věřím a chci, aby pomohly ostatním lidem s atopickým ekzémem tak, jako pomohly mně.

Abych s nimi mohl seznámit co nejvíce lidí, založil jsem si firmu a nabízím je online.

Zdravou pokožku přeje,